
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 256 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin, Silver |
| Frequency | 250 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | Coldfire |
| Interface | CAN, EBI/EMI, Ethernet, I²C, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 8 kb |
| Memory Type | ROMLess |
| Number of I/Os | 87 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Max Supply Voltage | 1.32 V |
| Min Supply Voltage | 1.14 V |
| Max Frequency | 250 MHz |
| RAM Size | 64 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| I/O Voltage | 1.32 V |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 250 MHz |
Stock: 570
Distributors
pcbx
Unit Price$15.38275
Ext.Price$15.38275
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $15.38275 | $15.38275 |
| 10 | $11.18932 | $111.89320 |
| 25 | $10.50709 | $262.67725 |
| 50 | $10.21842 | $510.92100 |
| 100 | $9.93770 | $993.77000 |
| 300 | $9.68087 | $2904.26100 |
| 500 | $9.43073 | $4715.36500 |
